Onemocnění dásní – Parodontologie

Jako specializované pracoviště pro léčbu onemocnění parodontu ( zánět dásní a parodontóza) nabízíme komplexní péči na odborné úrovni.

Onemocnění parodontu patří v současné době k nejčastějším onemocněním dutiny ústní. Zánětem dásní nebo parodontózou trpí až 90% populace. Ve většině případů dochází k úbytku kosti okolo zubů. Není-li zub včas ošetřen vede k viklavosti až k jeho ztrátě. Léčba vždy začíná hygienickou fází, a pokračuje dle závažnosti a stádia onemocnění konzervativním postupem nebo chirurgickým zákrokem.

Konzervativní léčba zahrnuje čištění parodontálních chobotů (kapes okolo kořenů zubů) pomocí speciálních nástrojů a přístrojů. V některých případech je nutný chirurgický zásah. Na našem pracovišti provádíme tzv.řízenou tkáňová regeneraci, při které se snažíme ztracenou kost nahradit speciálními materiály, které vedou k její regeneraci.

Vedle zánětlivých onemocnění existují i nezánětlivá onemocnění parodontu, která vznikají na základě patologického uspořádání měkkých tkání okolo zubu ( nesprávný úpon retní uzdičky, patologický tah slizničních řas, chybějící dáseň okolo zubu, která vede k obnažení krčku zubu). Tyto stavy řešíme pomocí tzv.plastických operací měkkých tkání dutiny ústní.